Datum: 29.03.2018

Vložil: Anna

Titulek: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Ahoj, je to zhruba 14 dní, co přítel přivezl domů tříměsíčního žaka - ručně dokrmovaného. Jelikož jsem byla tou dobou nemocná, měla jsem čas na to, aby si na mě zvykl. První tři dny se ode mě nechal pohladit, byl až překvapivě krotký, lítal ke mně a neútočil. Čtvrtý den už ale ke mně nechtěl vůbec jít a to i když jsem ho chtěla pustit ven z klece, nebo když byl venku na kleci, nechtěl na ruku. Podotýkám, že jsem mu nijak neublížila, nekřičela na něj... Další dny se to nelepšilo, i když jsem se snažila být opatrná, nedělat prudké pohyby atd. už se potom ani nechtěl nechat pohladit, útočil zobákem při kontaktu s mojí rukou a vždy když se k němu přiblížím, pokud je venku, tak letí k příteli, ke kterému mimochodem dost přilnul. Pořád k němu lítá, chce se s ním mazlit, nechá se od něj hladit, vyndat z klece i trochu pošťuchovat... U mě je to přesně naopak a i přesto, že je v kleci a já se k němu přiblížím, se načepýří a otevře zobák. Jsem z toho docela zoufalá, protože bych ráda, aby ke mně choval stejnou náklonnost, jako k mému partnerovi. Myslíte, že to chce čas a pokusit si ho nevšímat nebo se snažit o to aby si zvyknul? Fakt nevím, co s tím. Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Přidat nový příspěvek