Diskuze

Datum: 11.05.2018

Vložil: X

Titulek: Re: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Máme doma uplně ten samý problem, prosím o radu co s tím.

Datum: 24.07.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Ach jo, dobrá, jdeme na to. Jak tu již zaznělo v minulosti mnohokrát, Žako nebere člověka jako pána, ale PARTNERA. Z toho se musí vycházet a vše tomu přizpůsobit. Ve vašem případě se zřejmě jedná o samičku a ta si logicky našla svého životního partnera, Vašeho přítele. Od něj si časem nechá líbit takřka cokoli. Pokud Vy na ni nebudete tlačit, budete ji tolerovat a mít ji ráda, nechá se, časem, od Vás sem tam pohladit. Víc od toho nečekejte. Na nějaké intimnosti v podobě možnosti ji probírat peříčka, šimrat na bříšku, lechtat na nožkách, zapomeňte. U nás se nechala od partnerky poprvé pohladit až po cca 10 letech, takže máte ještě čas. Odpověď na Vaši otázku? Žako přijme i více členů rodiny, ale za partnera jen jednoho.

Datum: 23.01.2018

Vložil: Slávek

Titulek: Žako šedý

Mám žaka šedého. má rok a pol, už ovláda dosť slov ale neustále vrieska, po čase sa to nedá vôbec vydržať. Vedel by mi niekto poradiť ? ďakujem

Datum: 12.03.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Žako šedý

Kdyby měl Váš papouch možnost přispívat do nějaké ptačí diskuse, byl by jeho příspěvek asi takový: "Mám nového partnera, má 40 let, už umí i něco zavřeštět, ale hlavně neustále mluví, po čase sa to nedá vôbec vydržať. Vedel by mi niekto poradiť?" Co z toho vyplývá? No, že je to přirozená vlastnost papouška, tak jako mluvení u člověka. Pokud jste si myslel, že když jste si pořídil tzv. "mluvícího" papouška, že bude jen mluvit, tak to Vás asi někdo pěkně napálil, že? Zkuste se někdy zajet podívat do jejich přirozeného prostředí a jsem velmi zvědav, kolik jich uslyšíte mluvit. Vsadil bych se, že všichni budou jen vřískat. No a pokud jde o ten dotaz, tak pokud někdo opravdu hodně vříská, tak se mu asi něco nelíbí, stejně jako Vám, když křičíte. Je to Váš popoušek, žije ve Vašem prostředí. Vy musíte přijít na to, co mu vadí a napravit to, jelikož on tu možnost sbalit se a odletět jinam, jako v přírodě, bohužel již nemá.

Datum: 27.12.2017

Vložil: Radka

Titulek: Závislost a útoky

Mám papouška 2,5 roku, odkrmila jsem si jej ručně,naučil se mluvit,ale stal se na mě hrozně závislý, pořád za mnou běhá,lítá,dohlíží na mě,když mě nevidí, volá na mě, ale nenechá se pohladit, jen kolem zobáčku a jen když má náladu, jako problém vidím, že když mu dávám jídlo do klece, útočí na mě - do krve, když mu po pár hodinách,kdy je venku, řeknu domů, začíná na mě útočit a nalítávat, a nadávat, ale jinak se jeví na mě naprosto závislý.Nechápu proč na mě zároveň útočí a zároveˇm mi je oddaný, nevím jak to změnit.

Datum: 06.01.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Závislost a útoky

Na tom není nic divného. Uvědomte si, že se nepovažuje za Vaši hračku, ani kamaráda, ale partnera. No a ten Váš skutečný by Vás asi taky hnal, kdybyste ho nahnala třeba do sklepa a dala mu tam večeři. On chce být s Vámi a vše, co se mu nelíbí, Vám dá jasně najevo. Řešení? Jídlo mu dejte do klece v době, kdy tam není. Až bude mít hlad, ví, kde má jídlo a přijde se najíst. Hlavně ho poté, co tam vleze, nesmíte zavřít. Spojí si to s tím a bude mít již strach tam vlízt, i když bude mít hlad. Hlazení dejte čas, je to intimní záležitost. Ruky se může zpočátku bát, jelikož je velká a jde na něj ze směru, který mu není příjemný. U zobáku má ruku více pod kontrolou, proto se jí toliko nebojí. Ode mě se taky na začátku nechtěl nechat pohladit. A dnes? Zrovna mi u klávesnice ducá hlavou do ruky, abych ho podrbal na krku, kde to má nejraději. Pokud Vás bude i tak zlobit, zkuste použít něco, co mu je nepříjemné, ale zároveň nijak neublíží. U nás funguje rozprašovač s vodou, kterou nemá příliš v oblibě. Stačí se po něm jen natáhnout a je klid.

Datum: 10.12.2017

Vložil: Pavla

Titulek: dotaz

Dobrý den,
mám na vas prozbu koupili jsme si papouška a nedostali jsme k němu papíry a teď by jsme ho potřebovali prodat z rodinných důvodů tak potřebuji se zeptat jesli to půjde
Děkuji za odpovědi

Datum: 06.01.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: dotaz

S vámi to tedy vyhrál! Právě kvůli takovým, jako vy, papoušci nejčastěji trpí. Papoušek není kožich z vašeho šatníku, kterého se můžete jen tak zbavit, když vás přestane bavit nebo se nehodí do krámu. Co se týče Vašeho dotazu, stejně tak, jako ke kožichu, ani k papouchovi žádný "papír" nepotřebujete, jen to může snížit cenu, čili bude ve vlastně slevě. Óóó, ten se má. Přál bych Vám to samé.

Datum: 09.10.2017

Vložil: Žako

Titulek: Děkuji

Mám papouška 3 dny už je 2 roky starší
pořád mně klíně když jo chci na loket

Datum: 27.08.2017

Vložil: Dana

Titulek: Žako

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jak získat znovu důvěru papouška, který byl dlouho zavřený v kleci a bez kontaktu s člověkem. Děkuji za odpověď.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek