Diskuze

Datum: 31.10.2012

Vložil: Marsi

Titulek: Re: učení

Já svého papouška davala na bidýlko a opravdu musite být trpělivý a říkala jsem mu Žakynko udělej prc a on se to naučil pak zhruba 15 - 20 minut lítá po kuchyni a pokud se něčeho nelekne tak se nikde neudělá. Asi za 15 minut znovu na bidýlko a tejné slovo udělá prc pochvalím ho a má 15 minut volno.

Datum: 01.11.2012

Vložil: Twetvy

Titulek: Re: učení

Dobrý den,

my našeho Kevina učili tak, že vždy když ho pouštíme z klece, tak jsme ho posadili na místo, kde jsme ho chtěli naučit a říkali mu - udělej fuj.....když odletěl znovu jsme ho dali na stejné místo a říkali udělej fuj, dokud se nevykakal......když se mu to povedlo, hned jsme ho chválili a dali mu dobrůtku...pak už měl volno...docela rychle se to naučil. Dokonce za pár dní. Ted když ho pouštíme z klece, sám od sebe si vletí na stromek a udělá fuj :-)))))

Hlavně chválit dobrůtkou, to on si bude pamatovat :-)

Hodně zdaru a napište potom, za jak dlouho se to naučil :-)

Datum: 08.06.2012

Vložil: Jakub Vukelič

Titulek: "Kde by se mohl vyskytovat, když uletí"

Dobrý den, uletěla mi samička na večer k sousedům. A po chvíli letěla směrem na pole. Tímto bych se vás chtěl zeptat jestli máte nějaké větší vědomosti o tomto ptactvu a o to, kde by případně se mohl volně vyskytovat. Za jakoukoliv radu vám budu moc vděčný.

Datum: 12.06.2012

Vložil: Twetvy

Titulek: Re: "Kde by se mohl vyskytovat, když uletí"

Dobrý den, to je nám moc líto, co se Vám stalo.....já bych se snažila hledat v blízkosti lesů a nebo pokud máte někde vodu (rybník, jezírko)....to jsou místa, které často vyhledávají v divočině......ale domácí papoušci mohou být samozřejmě rozdílní. Na stále stejné jedno místo bych dávala zob, případně pamlsky, které měla ráda.....pokud je v blízkosti snad jí přilákají. Doufáme, že to dobře dopadne a samička se najde !! Držíme palce !!

Datum: 04.08.2012

Vložil: míla

Titulek: Re: "Kde by se mohl vyskytovat, když uletí"

Taky nám uletěla holka žaka a za tři dny se vrátila sama toulala se po dědině pokud papouška dáváte na zahradu a zná okolí vrátí se pokud ji máte jen doma nemá přehled

Datum: 04.06.2012

Vložil: Twetvy

Titulek: Co vše umí říct Váš žako ????

Napište nám jaké slova umí říct Váš žako, co vše jej učíte, zda umí i celé věty, či písničky......pochlubte se :-)

Datum: 06.06.2012

Vložil: Franta

Titulek: Re: Co vše umí říct Váš žako ????

Můj pepík umí celé věty....nejvíce zboznuje písničky, ale umí napodobit jen první věty refremu oblíbeného.

Jinak je velice inteligentní a umí používat slova k dané situaci.

Datum: 10.11.2012

Vložil: Lily

Titulek: Re: Co vše umí říct Váš žako ????

Naše Sára umí i věty, ale zatím jim nerozumíme. Mimo věty ale krásně říká Sára, Sárinka, Sáro!!, Sarinko, pusinku, pušuu, Ťuťu, ťutíčku, ťuk, ebebebe a pak další slova, kterým opět nerozumíme.

Datum: 25.02.2012

Vložil: Nikol

Titulek: Odnaučit Kousání a štípaní !

Ahoj, poradte mi prosím, jak mám odnaučit toho mého žakynka kousat a štípat.......má 5 měsíců a chci aby se naučil tohle nedělat.....máte někdo zkušenosti ?

Datum: 27.02.2012

Vložil: twetvy

Titulek: Re: Odnaučit Kousání a štípaní !

Ahoj, my vždy důrazně řekneme NE ! A jemně mu odstrčíme zobák, pokud nepřestane tak pořád důrazněji aby pochopil, že dělá něco špatně....nebo pokud nepřestane tak jej pokárám a zavřu zpět do klece...u nás zabralo to první :-) Na příkaz NE ! si docela zvykl.... :-)

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>

Přidat nový příspěvek