Diskuze

Datum: 16.09.2015

Vložil: Ilona Meissnerová

Titulek: Žako přestal mluvit

Dobrý den, máme Žaka je jí 3,5 roku. Zničeho nic nám přestala mluvit. Je to už třetí den. Je to poprvé co se jí to stalo jinak mluví od rána do večera. Prosím o radu. děkuji

Datum: 30.10.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: Žako přestal mluvit

Má strach, trauma nebo ho něco trápí. Něco neobvyklého se muselo stát. Někdo z členů rodiny odjel na dovolenou, něco nového přibylo do domu, dostal jiné jídlo, než obvykle a není mu dobře. Pokud nemluví, je možné, že to doprovází i jiné změny v chování, vzhledu atd. Po 3,5 letech byste již měli mít odpozorováno její každodenní chování a zvyky. Případně navštívit zkušeného veterináře, jestli není nemocný (odběr krve a trusu), aby byla jistota, jakou cestou jít.

Datum: 06.09.2015

Vložil: Kristyna Fedakova

Titulek: Nahla zmena chovani

Dobry den, mam 13 leteho zaka nikdy nebyl zadny problem, az ted. Zacali jsme se ji s pritelem hodne venovat, koupili jsme ksirky, nasazovali jsme ji je a rekli jsme si, ze ji zkusime vzit poprve ven. V prepravce se ji moc nelibilo, ale cesta probehla v poradku. Na zahrade jsme ji vyndali, chodila po trave, sedela na zebriku, pozorovala okoli, podle me se ji to mc libilo. Ten vecer po prijezdu domu, sedela v kleci z niceho nic spadla a zacala sebou mlatit jakoby se neceho silene bala. Po pul hodine se uklidnila. Druhy den s nami sedela jako obvykle v obyvaku u TV a z niceho nic vzletla narazila do okna spadla na zem u toho silene jecela utekla za gauc a tam sedela a jecela jak o zivot. Pak se uklidnila a byla jeste tak pul hodiny zdesena a jen sedela a koukala. Nekolikrat se jeste lekla z neznamych duvodu a spadla z bidla nebo jen sedela a byla vydesena. Ted vetsinou pospava, je nacepyrena. Trus ma v poradku, ale mene ji a uplne prestala mluvit. Je hrozne krotka, ale porad mi prijde vylekana, kdyz nespi. Nemate nekdo podobnou zkusenost nebo nevite co by to mohlo byt? Dekuji za odpoved

Datum: 30.10.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: Nahla zmena chovani

Po 13 letech mu dát kšíry byla ta největší blbost, jakou jste mohli udělat! Je to to samé, jako by vám někdo dal ve vašich 30 letech na záda padák a shodil Vás v 10 000 metrech z letadla v domění, že si to určitě užijete, jelikož přece člověk chce určitě létat. Vraťte vše do původních kolejí, na kšíry zapomeňte. Smiřte se s tím, že ven se již nikdy na volno, třeba jen na rameni, nepodívá, tedy pokud ji nezmrzačíte zastřižením křídel. Do oken samozřejmě záclony, jelikož papoušek neví, že je tam sklo a myslí si, že je venku, ve volném prostoru a když narazí, tak je samozřejmě v šoku. Taky byste byla, kdybyste se rozběhla po louce z kopce, ale nějaký blbec tam umístil velkou tabuli skla, o které jste nevěděla. Zkuste se někdy rozběhnout proti zdi. Když je žako ve stresu, najde si tmavý koutek někde v rohu a tam je schovaný. Vše vraťte do normálu, na co byla vždy zvyklá a věnujte se ji o to intenzivněji, aby na negativní zažítek pokud možno zapomněla, což se stejně asi nestalo, případně až za mnoho let.

Datum: 18.08.2015

Vložil: Vladimir

Titulek: rada

Máme žaka dcera si ho moc přála a teď se ho boji .Máme ho asi tři týdny přímo od chovatelé. Manželka ho má rada ,já taky a teď chodí víc a víc ke mě. Já při mě m zaměstnání na něj nemám až tak moc času. Poradte jak to vyřešit dcera si ho pomalu nevšimne a prodávat ho se mě moc nechce.

Datum: 30.10.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: rada

Pokud je Vaše dcera malé dítě, jako že asi ano, tak hlavní chyba byla ve Vás, že jste jí ho pořídili. Kdyby chtěla kobru královskou, taky byste ji vyšli vstříc? Papoušek, zvláště pak Žako, není hadrová panenka, ale živý tvor s city! Důležité ani tak není, jestli ho má ráda dcera, jako naopak to, koho si oblíbí papoušek. Ten by se mu pak měl nejvíce věnovat, jelikož se stane jeho druhem (nikoli pánem - není to pes).

Datum: 01.08.2015

Vložil: Milena

Titulek: Změna chování papouška žako

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat na radu v případě změny chování papouška.Sedí na bidélku a vyvrací hlavu dozadu,ačkoli zná a umí spoustu frází,tak ted prakticky vůbec nemluví,ztrácí rovnováhu,méně žere,stolice do hněda řidčí.Chystám se k veterináři,ale byla bych ráda,kdyby mi někdo poradil.děkuji za radu

Datum: 30.10.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: Změna chování papouška žako

Na nic nečekjte a ihned k veterináři! Na 99% je nemocný. Odběr krve a trusu. Jako první bych šel po stravě, jstli nedostal něco jiného, než obvykle, např. jinou značku (výrobce) zrní, granulí či směsi, kterou běžně jí. Zkažené ovoce, kontaminovaná voda (začnětě dávat třeba kojeneckou z láhve, pokud si nejste jistá a nemáte rozbory). Pak by to mohl být stres z něčeho nového, neobyvklého. Nová věc v její klec nebo poblíž. Vraťte se v čase zpět do doby, kdy byl ještě v pohodě. Něco muselo být jinak.

Datum: 16.05.2015

Vložil: Lenka

Titulek: Žako nechce přijmout členy rodiny

Dobrý den,
přinesli jsme od chovatele ručně dokrmené mládě(kluka),když jsem za ním jezdila nechal jse pohladit vše v pořádku. Od prvního dne co je doma preferuje pouze manžela,na děti a mě je agresiví a klove.¨Vůbec nevíme co dělat,jsme z toho neštastní. Má si ho manžel nevšímat? Prosím poradte jak tuto situaci řešit,aby nebyl stresovaný.
Děkuji

Datum: 04.07.2015

Vložil: Ljuba

Titulek: Re: Žako nechce přijmout členy rodiny

Źako si může oblíbit jednoho člena rodiny, ostatní bude třeba tolerovat, ale nemusí se chovat k ostatním tak, jako ke svému oblíbenci. Každopádně pokud si ho nebude manžel všímat, jak to chcete řešit, když nebude vás a děti přijímat? Dáte ho pryč? Žako není hračka pro děti, je to zvíře a velmi chytré. Pokud mu nevyhovuje Váš režim rodiny, nebo se mu nebudete věnovat, tak bude stresovaný vždycky...

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek