Diskuze

Datum: 24.02.2019

Vložil: Terka

Titulek: Potřebuji radu

Dobrý den, já bych potřebovala radu. Je mi teprve 12 a máme doma papouška žaka šedého. Je mu 20 let a jelikož na něj neměl nikdo čas tak je mrzutý a od nikoho se nenechá ani pohladit, jen od mámy si nechá dát jídlo nebo vodu, ale i po ni už vystartoval.

Teď mě napadlo, že bych si získala jeho důvěru a chtěla bych se s nim mazlit a chodit s ním na procházky a tak. Nevíte jak bych k tomu mohla dospět? Já sama se ho hrozně bojím že mi ublíží.

A potřebovala bych vědět, až kdyby byl přátelský, že bych koupila ten postroj pro papoušky a chtěla bych se zeptat jestli se ten postroj po každé sundavá.

Datum: 06.10.2018

Vložil: Míla

Titulek: Dotaz

Dobrý večer,
zvažujeme koupi papouška ŽAKA.
Po dlouhém váhání, zkoumání a dotazování, jsem ale
stále v rozpacích.
Přijde mi, že jsem se dočetla pouze negativ. Opravdu je to tak náročné? Chápu, že to bude člen rodiny, a že bude potřebovat pozornost a vše kolem a kolem, s tím se musí počítat.
Spíše by mě zajímalo, na co si dát při koupi pozor, na co se zaměřit, čemu se vyvarovat.
Děkuji za odpověď.

Datum: 04.09.2018

Vložil: Albertkab

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate gland is an essential section of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is located just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, often known as prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of varieties of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections originating from the rest from the body. A patient can experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect accompanied by making use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper meals are important. These are some with the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for general health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that several ejaculations per week will prevent prostate cancer.

3. Eat steak without excess. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to take to make certain a wholesome prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you ought to select prostate examination at least once per year.

Datum: 29.03.2018

Vložil: Anna

Titulek: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Ahoj, je to zhruba 14 dní, co přítel přivezl domů tříměsíčního žaka - ručně dokrmovaného. Jelikož jsem byla tou dobou nemocná, měla jsem čas na to, aby si na mě zvykl. První tři dny se ode mě nechal pohladit, byl až překvapivě krotký, lítal ke mně a neútočil. Čtvrtý den už ale ke mně nechtěl vůbec jít a to i když jsem ho chtěla pustit ven z klece, nebo když byl venku na kleci, nechtěl na ruku. Podotýkám, že jsem mu nijak neublížila, nekřičela na něj... Další dny se to nelepšilo, i když jsem se snažila být opatrná, nedělat prudké pohyby atd. už se potom ani nechtěl nechat pohladit, útočil zobákem při kontaktu s mojí rukou a vždy když se k němu přiblížím, pokud je venku, tak letí k příteli, ke kterému mimochodem dost přilnul. Pořád k němu lítá, chce se s ním mazlit, nechá se od něj hladit, vyndat z klece i trochu pošťuchovat... U mě je to přesně naopak a i přesto, že je v kleci a já se k němu přiblížím, se načepýří a otevře zobák. Jsem z toho docela zoufalá, protože bych ráda, aby ke mně choval stejnou náklonnost, jako k mému partnerovi. Myslíte, že to chce čas a pokusit si ho nevšímat nebo se snažit o to aby si zvyknul? Fakt nevím, co s tím. Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Datum: 11.05.2018

Vložil: X

Titulek: Re: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Máme doma uplně ten samý problem, prosím o radu co s tím.

Datum: 24.07.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Přijme žako opravdu jen jednoho člena rodiny?

Ach jo, dobrá, jdeme na to. Jak tu již zaznělo v minulosti mnohokrát, Žako nebere člověka jako pána, ale PARTNERA. Z toho se musí vycházet a vše tomu přizpůsobit. Ve vašem případě se zřejmě jedná o samičku a ta si logicky našla svého životního partnera, Vašeho přítele. Od něj si časem nechá líbit takřka cokoli. Pokud Vy na ni nebudete tlačit, budete ji tolerovat a mít ji ráda, nechá se, časem, od Vás sem tam pohladit. Víc od toho nečekejte. Na nějaké intimnosti v podobě možnosti ji probírat peříčka, šimrat na bříšku, lechtat na nožkách, zapomeňte. U nás se nechala od partnerky poprvé pohladit až po cca 10 letech, takže máte ještě čas. Odpověď na Vaši otázku? Žako přijme i více členů rodiny, ale za partnera jen jednoho.

Datum: 23.01.2018

Vložil: Slávek

Titulek: Žako šedý

Mám žaka šedého. má rok a pol, už ovláda dosť slov ale neustále vrieska, po čase sa to nedá vôbec vydržať. Vedel by mi niekto poradiť ? ďakujem

Datum: 12.03.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Žako šedý

Kdyby měl Váš papouch možnost přispívat do nějaké ptačí diskuse, byl by jeho příspěvek asi takový: "Mám nového partnera, má 40 let, už umí i něco zavřeštět, ale hlavně neustále mluví, po čase sa to nedá vôbec vydržať. Vedel by mi niekto poradiť?" Co z toho vyplývá? No, že je to přirozená vlastnost papouška, tak jako mluvení u člověka. Pokud jste si myslel, že když jste si pořídil tzv. "mluvícího" papouška, že bude jen mluvit, tak to Vás asi někdo pěkně napálil, že? Zkuste se někdy zajet podívat do jejich přirozeného prostředí a jsem velmi zvědav, kolik jich uslyšíte mluvit. Vsadil bych se, že všichni budou jen vřískat. No a pokud jde o ten dotaz, tak pokud někdo opravdu hodně vříská, tak se mu asi něco nelíbí, stejně jako Vám, když křičíte. Je to Váš popoušek, žije ve Vašem prostředí. Vy musíte přijít na to, co mu vadí a napravit to, jelikož on tu možnost sbalit se a odletět jinam, jako v přírodě, bohužel již nemá.

Datum: 27.12.2017

Vložil: Radka

Titulek: Závislost a útoky

Mám papouška 2,5 roku, odkrmila jsem si jej ručně,naučil se mluvit,ale stal se na mě hrozně závislý, pořád za mnou běhá,lítá,dohlíží na mě,když mě nevidí, volá na mě, ale nenechá se pohladit, jen kolem zobáčku a jen když má náladu, jako problém vidím, že když mu dávám jídlo do klece, útočí na mě - do krve, když mu po pár hodinách,kdy je venku, řeknu domů, začíná na mě útočit a nalítávat, a nadávat, ale jinak se jeví na mě naprosto závislý.Nechápu proč na mě zároveň útočí a zároveˇm mi je oddaný, nevím jak to změnit.

Datum: 06.01.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Závislost a útoky

Na tom není nic divného. Uvědomte si, že se nepovažuje za Vaši hračku, ani kamaráda, ale partnera. No a ten Váš skutečný by Vás asi taky hnal, kdybyste ho nahnala třeba do sklepa a dala mu tam večeři. On chce být s Vámi a vše, co se mu nelíbí, Vám dá jasně najevo. Řešení? Jídlo mu dejte do klece v době, kdy tam není. Až bude mít hlad, ví, kde má jídlo a přijde se najíst. Hlavně ho poté, co tam vleze, nesmíte zavřít. Spojí si to s tím a bude mít již strach tam vlízt, i když bude mít hlad. Hlazení dejte čas, je to intimní záležitost. Ruky se může zpočátku bát, jelikož je velká a jde na něj ze směru, který mu není příjemný. U zobáku má ruku více pod kontrolou, proto se jí toliko nebojí. Ode mě se taky na začátku nechtěl nechat pohladit. A dnes? Zrovna mi u klávesnice ducá hlavou do ruky, abych ho podrbal na krku, kde to má nejraději. Pokud Vás bude i tak zlobit, zkuste použít něco, co mu je nepříjemné, ale zároveň nijak neublíží. U nás funguje rozprašovač s vodou, kterou nemá příliš v oblibě. Stačí se po něm jen natáhnout a je klid.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek