Diskuze

Datum: 21.04.2016

Vložil: Věra

Titulek: vřískající žako

Mám 2 roky starého papouška žáka začíná mi stále víc vřískat ač se mu věnujeme poradí někdo?

Datum: 26.05.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: vřískající žako

Za prvé, narozdíl od mluvení se jedná se o přirozenou vlastnost papoušků. Pokud to vadí, doporučuji rybičky. Za druhé, pravděpodobně se mu věnujete málo, vřískáním na sebe strhává pozornost. Pokud je maximálně spokojený a nedělá zrovna nějaké voloviny nebo něco nekouše, což je též přirozená vlastnost, tak je v klidu, kouká, případně podřimuje. Zpravidla mu ale ke spokojenosti stačí, když může být volně s vámi (na rameni, stole, židli, pohovce, ne v kleci).

Datum: 30.03.2016

Vložil: Dominik

Titulek: Nemoc

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o jakou nemoc jde. Rodiče mají páreček papoušků a sameček právě onemocněl. Oddělili je od sebe, aby se v případě nenakazili. Sameček trpí záchvaty, kdy háže hlavou ze strany na stranu a má problémy s rovnováhou. Jestli má problémy s jídlem nebo se stolicí netuším. Nevíte o co by mohlo jít?

Datum: 26.05.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: Nemoc

Ano, dotazy na zdravotní stav popuška přes internetové diskuse jsou nejlepším řešením k rozeznání nemoci a případné vyléčení. Pak by třeba taky mohla fungovat návštěva pneuservisu. Slovo doktor nebo třeba taky veterinář Vám nic neříká? Aha, on je asi daleko nebo stojí moc peněz. Ale dovolená v Chorvatsku daleko ani drahá není, že?

Datum: 15.03.2016

Vložil: Míša

Titulek: bobky

Dobrý den, máme doma anduláka 3 měsíce starého. Ochočený, mluví několik slov, má celodenní volnost-pracuji z domova. Andulákovi se hodně věnujeme a řekla bych, že se mu dooost daří :-). Nenápadně pokukuji po větším papouškovi. Ale zatím pouze "koukám", v tuto chvíli to u nás není reálné. Líbí se mi vaše webovky. Mám jeden dotaz: jak to děláte s hovínkama? Po andulákovi jsou všude, je jak kulomet. Nedokážu si představit, že bych jakékoliv zvíře zavřela do klece (kromě noci a nepřítomnosti doma-pokud už není na prostředí zvyklý). Andula prdí i za letu a musím být stále ve střehu, aby to manžel neschytal. Děkuji za odpověď Míša

Datum: 26.05.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: bobky

Většího papouška si dobře rozmyslete, je to závazek na celý život a to možná nejen ten Váš. Nevím, jak jiní, ale např. Žako kadí v intervalu cca půl hodiny, ale strašně záleží na tom, jak moc se v průběhu dne cpe a hlavně, jaké má aktivity. Zpravidla se vykadí poté, co delší dobu někde relaxuje a poté nějak přeletí nebo přejde. Pokud v noci spí, nekadí vůbec, zato ráno má lejno jako od krávy. Žako za letu nekadí. Mimochodem klec není potřebná ani na spaní, ani když nejste doma. Záleží na tom, jak je váš domov pro něj bez vaší přítomnosti bezpečný a co vše si můžete dovolit od něj nechat rozkousat. Základem by měla být volnost a možnost vlastního výběru. Náš papouch spí volně - má udělané "hnízdo" ze šály omotané okolo ventilu topení stupaček ve výšce cca 2m. Tam se vždy večer vyšplhá a uloží ke spánku. Občas spí ve skříni v papírové krabici, kde si udělala hnízdo z naškubaných papírů. Pozor! V noci se může leknout prakticky čehokoli a okamžitě letí, proto je nezpodmínečně nutné přistávací dráhu osvětlit. V našem případě máme stmívatelná světla a pokoj, kde přistává, je neustále minimálně osvětlen.

Datum: 16.02.2016

Vložil: Mykola

Titulek: Mluveni

Našemu papouškovi je už 6 let.. (Žáko Segedinský)
Ale nechce mluvit před lidma.. Když odejdu pryž z pokoje tak po chvili začne mluvit některa slova (Př:Milačku, Jo Jo Jo, pojď atd..) ale nechci mluvit když jsme u něj..
Nějaký rady? Děkuji..

Datum: 26.05.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: Mluveni

To je normální. Mluvením si žádá vaši pozornost. Jakmile ji získá, mluvit již není potřeba, je spokojen.

Datum: 20.01.2016

Vložil: Michaela P.

Titulek: Bolest v nožičce

Dobrý den, poprosila bych o radu. Mám papouška žaka už rok. Má jednu nožku zdeformovanou s prstem u nohy , nijak mu to nepřekáží, jenomže mi spadl v noci z ptačího stromu a od té doby cca 3 dny ho bolí ta nožička, kterou má zdeformovanou a vůbec na ní nenašlapuje. Celý den je potichu a ani nechce za mnou přiletět Nějaké rady jak mu pomoct ? Nebo vyhledat veterináře. Děkuji

Datum: 28.01.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: Bolest v nožičce

Veterináře určitě, může to mít klidně zlomené, udělá rentgen a pak stanoví další postup. Každopádně ho to hodně bolí a tomu odpovídá i jeho chování. Udělejte vše proto, abyste mu odlehčila a on nemusel nohu vůbec, do doby uzdravení, používat, tedy krmení na jednom místě atd..

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek