Diskuze

Datum: 19.07.2016

Vložil: Alena

Titulek: agresivní žako

Dobrý den, prosím o radu. Mám 13 let papouška Žako. Snažím se mu hodně věnovat, ale je hrozně náladový.
Někdy je velmi mazlivý a někdy agresivní. Většinou hned po ránu. Bez příčiny mě kousne s úmyslem hodně ublížit.
Dá se to odstranit a vychovat ho? Jak pozná, že ublížil?
Po kousnutí ho většinou zavřu a nechám samotného. Po nějaké době se zase umoudří. Ale přestávám mu věřit a to není dobře.
Moc děkuji za radu, Alena

Datum: 24.07.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: agresivní žako

13 let už je hodně dlouhá doba na to, abyste přesně znala jeho nálady, zvyklosti a zavedený denní režim. Také už byste měla vědět, co na něj platí, když něco udělá špatně. U nás např. funguje rozprašovač s vodou (vodu z nějakého důvodu nemá od mala ráda). Když dělá něco, co nemá, stačí se po něm jen natáhnout a rázem je klid. Pokud Vás ráno hryže, tak se mu ráno prostě vyhýbejte, nevšímejte si ho. Sám pak přileze např. pro podrbání nebo se pomazlit. Pokuste se jeho náladám přizpůsobit a respektovat je. Naučte se předvídat situace, kdy by mohl hryznout a těmto se vyhněte.

Datum: 08.07.2016

Vložil: Hanka

Titulek: Dokrmovací směs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné vytvořit domácí dokrmovací směs pro Alexandra malého. Předem děkuji za info.

Datum: 05.07.2016

Vložil: michal

Titulek: pelichání

Dobrý den, chci se zeptat mam čtyř měsíčního papouška žaka a zmizelamu ocasní péra tak se chci zeptat jestli to je normalní a jestli mu znova dorostou.Děkuji

Datum: 24.07.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: pelichání

Pokud pojmem zmizela máte na mysli, že najednou vypadla, tak normální to není, ale pravděpodobně dorostou. Zjistěte, kde přesně pera byla a při jaké příležitosti se to stalo. Nám se to stalo jednou taky, kompletně "pustila" celý ocas. A bylo to z důvodu, kdy se v noci lekla, letěla, potmě narazila do stěny a spadla. Bylo to tedy z šoku. Od té doby má v noci permanetně na minimum rozsvíceno, aby věděla, kam letí, pokud se lekne.

Datum: 04.06.2016

Vložil: Olina

Titulek: agresivní žako kongo

Dobrý den, potřebovala bych radu: Mám žaka kluka.Celý den je puštěný na volno, večer chodí spát do klece. Má 3 roky a mám ho od úplně malinkého, ještě jsem ho dokrmovala lžičkou.
Asi před půl rokem mě začal klovat až do krve, když jsem šla třeba do obchodu. Od té doby, když chci vytáhnout paty z domu
nalétává na mě a většinou zatne zobák. Hodně mluví a jsme spolu celý den. Teď mě začal klovat( hodně bolestivě- většinou do obličeje) a já si s ním nevím rady. Prosím poraďte mi někdo, máme se rádi a hrozně nerada bych ho dala pryč. Děkuji za odpověď Olina

Datum: 24.07.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: agresivní žako kongo

U nás to bylo naopak, partnerku naše holka řafala první tři roky, pak se to jednou náhle zlomilo a od té doby jsou kámošky. U Vás těžko soudit a radit. Tipuji, že s největší pravděpodobností se ve vaší rodině/domácnosti muselo něco změnit. Mohla to být úplná prkotina nebo naopak něco zásadního (přírustek do rodiny nebo úmrtí apod.), o čem byste ale měla vědět. Nebo si Vás jen omotává kolem "drápku". Doporučuji ho v monetě odchodu nějak rozptýlit (oblíbená hračka, jídlo nebo něco úplně jiného - nového, co ho natolik zaujme, že si nebude mít čas všimnou, že jste odešla. Pokud to nezabere (malý být v kombinaci s volností, takže si všimne vždy), tak preventivně zavřít do klece, aby viděl, že je je to proto, aby neklovl a nechat ho tam klidně i hodinu po Vašem příchodu, aby si to uvědomil. Po týdnu takového režimu nechat zase na volno a uvidíte. Pokud to nezabare, tak znova, na 14 dnů atd.. Rada ale platí opravdu jen v případě, že si Vás "omotává". Pokud je na vině nějaký externí faktor, za který nemůže, nic s tím neuděláte a nezbývá, než čekat.

Datum: 14.05.2016

Vložil: Marti

Titulek: Žako

Máme rok papouška žako šedého,začíná krásné mluvit.Chovatel říkal že to je samec ,jen si mě zamiloval tak mám pocit že to bude ona. Dá se to nějak krom DNA testu zjistit?

Datum: 26.05.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: Žako

Nedá, jen DNA.

Datum: 24.05.2017

Vložil: Artur

Titulek: Re: Re: Žako

Dovolím si oponovat, toto jsme řešili protože to byl dárek pro mě. Jen potíž byla v tom, že se zamiloval do dárce (manžela) a ke mě se choval jako kondor (on si o sobě dost myslí). Jeho nálety B24 jsem vyřešila plácačkou na mouchy. Mám sice méně vlasů a pár jizev, ale ví, že já mám reflexy zabijáka a plácačka na mouchy je dostatečná zbraň. Už ani nevím kde je :-).
Jde to i endoskopicky, ale vrtat do Artura jsem zamítla. DNA je dost drahá, ale zase proč vyhazovat prachy, když se o krmení musí starat muž a já ho učím básničky a zpívat (trochu falešně, pravda). Takže my dva kecáme a zpíváme a manžel krmí a čistí klec.

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek