Diskuze

Datum: 09.12.2015

Vložil: Iva

Titulek: moje žakynka má raději mého muže

Dobrý den, prosím o radu a povzbuzení. Mám žakynku starou 9 měsíců, starám se o ni já. Pouštím ji denně po pokoji na 3-4 hodiny, umí pak vlézt na prst,nechá se většinou bez problémů dát do klece, v kleci i venku mě nechá podrbat ji na hlavičce (ale musím se nejdřív "dovolit"-ona buď skloní hlavu, nebo ne), když je hodně spokojená, dává mi pusinky. Miluje hudbu i mluvené slovo, to pak žbrblá nějakou svou řečí. Musím být ale stále ve střehu, jestli to, co dělám, se jí líbí, jinak zaútočí. Nemůžu ji naučit přiletět na ruku na povel. A jakmile přijde do pokoje můj muž, je z něj úplně vedle, plazí se po něm,vrká, tulí se. Jenže on o to moc nestojí, navíc většinu týdne je mimo domov. Je mi to líto. Změní se to někdy? Můžu nějak využít toho, že ho má tak ráda?

Datum: 02.01.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: moje žakynka má raději mého muže

Dobrý Den, ono je všeobecně známo, že samičky žaka mají rády muže a samečci zase ženy. S tím už nic nezmůžete.

Datum: 28.01.2016

Vložil: Martin

Titulek: Re: moje žakynka má raději mého muže

Boj nevzdávejte, ale hlavně nic nelamte přes koleno. I tak současný stav považujte za výhru, jelikož my tvoříme naše ptačí hejno (já, partnerka a samička Žaki) více jak 16 let a od partnerky se nikdy na hlavičce podrbat nenechá, na to je to až příliš intimní místo. A že neposlouchá na povel? To je snad i dobře, není to pes, ale v podstatě rovnocenný partner. Nebo snad Váš přítel Vás taky poslouchá na povel?

Datum: 21.03.2016

Vložil: reskator

Titulek: Re: Re: moje žakynka má raději mého muže

Dobrý večer,
Máme samičku a samce a je divné že oba jdou se mnou a ne že samec a žena.Podle to hodně záleží na povaze.

Datum: 24.05.2017

Vložil: Artur

Titulek: Re: moje žakynka má raději mého muže

Můžete to změnit. Koupit si ještě jednoho.Ale musí to být zaručeně SAMEC. To jsme řešili s doktorkou přes ex.ptáky. Prostě je to holka a chce chlapa :-)). To je u žaka normální, pravila paní doktorka a měla pravdu. Náš Artur je vlastně Arturka, nebo gay??? Ale ženský nemusí,, ty žere.

Datum: 06.11.2015

Vložil: Žako Konžský

Titulek: agresivnost

Dobry den :) Potrebovala bych poradit, proc je muj papousek nahle tak agresivni. Jiz vime, ze je to pravdepodobne z toho duvodu, ze se po proletnuti a volnosti nechce vratit zpet do klece ( vzdy kdyz si ho vezmu na ruku zacne me silne klovat a jasne davat na jevo ,,ja tam nechci!") ale nikdy driv nic takoveho nedelal, zacalo to tak pred dvema tydny :( . Nevite jestli u papousku taky probiha neco jako ,, puberta" ? Ale uz mu je 6 :/ . Prosim poradte mi, dekuju :)

Datum: 11.11.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: agresivnost

Taky byste byla agresivní, kdyby Vas každý den někdo zavíral na zamřížovanou samotku 2x2 m. Hlavně ho za klování a vzdor netrestejte! Už jen to, že nemůže být ve svém přirozeném prostředí, je pro něj dostatečný a doživotní trest. V kleci má zpravidla jídlo, čili pokud to jde, udělejte mu nějaké sezení nebo větvě na nějakém jeho doma oblíbeném místě a do klece si přijde sám, až bude mít hlad. Ale ať Vás nenapadne ho poté v kleci zavřít, jelikož on si to spojí s jídlem a bude mít strach se jít poté do klece najíst. Po čase, až si zvykne na to, že má volnost, už nebude mít problém se do klece na ruce nechat dobrovolně odnést, jelikož bude vědět, že je to jen přechodně, než se např. vrátíte z práce nebo nákupu apod.. My jsme teď již ve fázi, kdy jej necháváme i bez dozoru doma volně puštěného a klec již nemá ani dvířka. Ale to chce čas, do této fáze dospět trvá řadu let. Hlavně bacha na otevřená okna, i ventilačku, případně např. přívodní kabely od spotřebičů, pokud má tendence je okusovat!

Datum: 25.10.2015

Vložil: Soňa

Titulek: mluvení a strach z nových věcí

Dobrý den, máme žaka-holku. Je jí už rok a půl a stále nechce mluvit. Přitom je krásně ochočená, sedí na ruce i na rameni, večer na klíně u televize. Vydává různé zvuky, ale umí říct pouze ku-ku. Ani náznak po nějaké slabice. Také se bojí nových věcí, trvá to dlouho, než je okouká. Někdy je musím odstranit, protože je strašně vyplašená a zdivočelá. Před třemi dny jsme jí do klece koupili vaničku na koupání, ale odmítá od té dby do klece vstoupit. Vaničku musím večer odstanit, aby ser nažrala a mohla spát. Nevíte, jak ji nalákat? A jak zlepšit mluvení, resp. jak na mluvení? Nic nepomáhá. Díky za reakce.

Datum: 30.10.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: mluvení a strach z nových věcí

Mluvení u papouška není samozřejmost, navíc to nějkou dobu trvá. Taky to může znamenat, že se necítí v pohodě. Nic nelamte přes koleno, začne mluvit sama. Hlavní je být s ní a mluvit jak na ni, tak i s ostatními členy v rodině. Uslyší to a začne postupně brblat. Jinak žakové jsou "konzervy", čehokoli nového se samozřejmě bojí a trvá dlouho, než si zvyknou. Vždy si v její roli představte sebe. Je to stejné, jako by vám do bytu někdo dal minu. Taky bude mít strach do prostoru vstoupit, jelikož nebudete vědět, co od toho čekat a co ji aktivije, jestli pohyb, nášlap či zvuky. Misku dejte z klece pryč a nechejte ji jinde v místnosti, aby na ni jen viděla, ale nijak ji neohrožovala. Pak postupně blíž a blíž. Toto může trvat i několik týdnů. A čím starší, tím větší konzerva bude. Naši holku máme 13 let.

Datum: 30.10.2015

Vložil: Soňa

Titulek: Re: Re: mluvení a strach z nových věcí

Děkuji, Martine, za odpověď. Budeme muset být trpělivější. Prostě mě jen zmátlo, že všem, kteří něco píší na internetu, už papoušek kolem roku řekne aspoň jedno slovo, a ta na še nic. Ano, různé brblání tady je, ale fakt spíš skřeky. Vaničku jsem dala vedle klece, obchází ji velkým obloukem, ale už se neplaší.

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek